Sipariş Hattı

0216 463 55 44

Kozyatağı Kaya Sultan Sok. No:73

Burger’in yeni modası The Burger Company

Kısa süre önce Kozyatağı’nda hizmet vermeye başlayan, dışarıdan sade ve siyahın tüm cazibesiyle dikkatleri üzerine çeken The Burger Company’i henüz denemediyseniz yazımızı tüm iştahınızla okumaya devam edin ;)

Karşınızda mesleğine gerçekten aşık biri var. 35 senesini İngiltere’de restaurant işletmeciliğine adamış, Perfect Pizza, Speedy Pizza, Jester’s, Nosh Bar ve The Kebab Company isimleri altında Londra’da çalışan Demir Bey, edindiği tüm deneyimle Kozyatağı’nda The Burger Company'i açmış. Aynı zamanda hamburger şefi olan Demir bey ve ortakları hem burger’i çok sevdikleri için, hem de son zamanların en hit yemeklerinden biri olduğu için The Burger Company’i açma kararı almışlar."Menü hazırlanma süreci ise oldukça meşakkatli geçmiş. Her burger’ı özel olarak tek tek tadarak, farklı lezzetler yaratmaya çalışmışlar. Bu hummalı çalışmanın sonucunda ise 11 çeşit kırmızı etli, 6 çeşitte tavuklu burger seçenekleri meydana çıkmış. Ekmeklerini özel olarak yaptırtan mekanın burger çeşitleri ise şöyle.

Et Burger’ler

Company Classic Burger
Company Cheeseburger
Company Hot Cheeseburger Company
Hellimi Burger Company
Garlic Mushroom Burger
Company Cheese & Dana Bacon Burger Comapny
BBQ Burger Company
Blue Cheeseburger
Company Cheese Egg Burger
Company Jalapeno Cheeseburger
Company Steak Burger

Tavuk Burger’ler
Company Chicken Cheeseburger
Company Chicken & Guacamole Burger Company
Hot BBQ & Jalapeno Chicken Cheeseburger
Company Teriyaki Chicken Burger
Company BBQ Chicken Burger
Company Chicken Fajita Cheeseburger


Ev patatesi sevenlere de burada küçük bir sürpriz var. Her sabah soyulan patatesler taze taze pişirilp sofralarınıza taşınıyor. Diyette olanları da unutmamış The Burger Company. Tavuk ve bonfile seçenekleriyle hazırlanan büyük porsiyon doyurucu salataları da bulunuyor. Burger ve salalatarı dışında patates kızartması, camambert peynir pane, soğan halkası, brie peynir pane, soğan halkası, mozarella çubukları seçenekleri de mevcut.

Şu anda tek şubesi bulunan zamanla şubeleşmeyi plandıklarını söyleyen mekan, aynı zamanda burger’lerine farklılık katmaya devam etmeyi planlıyorlar. Yeni peynir türlerini de burger’lere katacak olan The Burger Company’de dilerseniz 3,5 TL farkla menü haline getirebildiğiniz 140 gram’lık burger’lar 12-14 TL, 190 gram’lık 18-19 TL, 65 gram etle hazırladıkları kids menü 10 TL. Eylül ayı itibariyle, kendi formülleriyle marine etmeyi planladıkları ızgara steak çeşitlerinin de iştahınızı kabartacağına eminiz.

Bulunduğu bölgeye işyerlerinin yakınlığı nedeniyle özellikle iş saatlerinde yoğun ilgi gören The Burger Company, hiçbir yiyecekte hazır ürün kullanmadığı için hızlı servis açısından öğle saatlerinde menüyü biraz daha kısıtlı tutuyor. Aynı zamanda paket servis imkanı da olan mekanda tatlı keyfinizde düşünülmüş. Her daim cheesecake bulunan The Burger Company’de zaman zaman ev yapımı dilim kek servisi de yapabiliyor.

Kısacası burası tamamen ev sıcaklığında bir yer. Güler yüzlü işletmecileri sayesinde sizi sanki kırk yıllık arkadaşınıza misafirliğe gelmişsiniz gibi hissettiriyor. Gelin, rotanızı The Burger Company’e çevirin; Londra’dan İstanbul’a uzanan lezzet deneyimine kendiniz tanık olun.